ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت)
تنها ره سعادت/ایمان جهاد شهادت/پیروی از ولایت

 


سیل جمعیت معترضان در حال ورود به میدان التحریر است و هم اکنون بیش از یک میلیون نفر در این مکان که نماد انقلاب مردم مصر است، حضور یافته اند، معترضان همچنین خودروی استاندار پورت سعید را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، صدها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم مصر در حال حرکت به سمت میدان التحریر هستند تا امروز نیز یکی دیگر از تجمعات پرشکوه خود را بر ضد رژیم دیکتاتوری برگزار کنند.

خبر دیگر اینکه مردم خشمگین خودروی استاندار پورت سعید و همراهانش را به آتش کشیدند.

همزمان با تجمع میلیونی در میدان التحریر، در فاصله چند متری آن ساختمان مجلس الشعب که مردم آن را برخاسته از انتخابات دروغین و یک طرفه به نفع حزب حاکم می دانند، همچنان در محاصره هزاران معترض قرار دارد، نکته جالب اینکه، پلاکاردی از سوی مترضان بر سر در مجلس نصب شده است که نوشته است : تا سرنگونی مبارک، این مکان تعطیل است.

شبکه الجزیره از تشدید تحرکات و لحن مردم مصر بر ضد رژیم حاکم به سبب تسلیم نشدن در برابر اراده مردم خبر داده است.

این شبکه تاکید کرد : دامنه اعتراضات و تظاهرات بر ضد مبارک به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است.

مردم مصر به ویژه معترضان در میدان التحریر با رد اظهارات تهدید آمیز عمر سلیمان بر خواسته اصلی خود که همان برکناری مبارک از قدرت تاکید می کنند.

گروههای مخالف رژیم نیز اظهارات معاون مبارک را که گفته بود مخالفان از بین گفتگو و کودتای نظامی باید یکی را برگزینند، محکوم کردند.

نوع مطلب : بین الملل، 
برچسب ها :


/عکس

سیاست > چهره ها  - سیدحسن خمینی اگرچه امسال به استقبال محمود احمدی​نژاد در مراسم تجدید بیعت هیات دولت با آرمان​های امام خمینی(ره) نرفت اما عکس​هایی از سال​های گذشته در چنین روزهایی را بر روی وب​سایت خود قرار داد.

سیدحسن خمینی و محمود احمدی​نژاد

 

 

سیدحسن خمینی و محمود احمدی​نژاد

 

 

سیدحسن خمینی و محمود احمدی​نژاد

 

سیدحسن خمینی و محمود احمدی​نژاد

/

نوع مطلب : جالب، عکس، 
برچسب ها :


یک روزنامه عربی با اشاره به نگرانی شدید آمریکا و رژیم صهیونیستی از آینده رژیم مصر به سبب ادامه اعتراضات گسترده مردمی نوشت : آمریکا و اسرائیل این نکته را درک کردند که خاورمیانه جدیدی در حالت شکل گیری است اما برخلاف خواست و امنیت آنها.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه تشرین سوریه در مطلبی با عنوان "چرا نگرانی؟" نوشته است :  اسرائیل نگرانی عمیق خود را از تحولات جاری مصر پنهان نمی کند. این رژیم نگران خیزش مردمی است که خواهان تغییرات هستند .

این روزنامه می نویسد: آمریکا نیز به نوبه خود نگران است که اوضاع همانند دهه های پنجاه و شصت قرن گذشته شود و مصر به جایگاه سابق خود بازگردد.

روزنامه مذکور نوشت: نگرانی اسرائیل را می توان از سخنان آنها که برجسته ترین آن اظهارات "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل است دریافت. وی گفت : هر رژیمی که در مصر روی کار آید، باید به پیمان "کمپ دیوید" احترام بگذارد.

این بدان مفهوم است که روند تغییرات در مصر باید دغدغه های اسرائیل را رعایت کند و با سیاستهای سابق در مغایرت نباشد و نیات توسعه طلبانه اسرائیل را در منطقه عربی و آفریقا برآورده کند.

این روزنامه ادامه داد: نگرانی های آمریکا نیز همانند اسرائیل حذف شخصیتهایی است که پیمان کمپ دیوید را رقم زدند. آنچه اسرائیل و آمریکا خواهان آن در مصر هستند  تغییرات نمادین بدون توجه به اصل و جوهره نظام مصر است.

روزنامه مذکور نوشت: آنچه نگرانی اسرائیل و آمریکا را تشدید می کند استقبال مردم کشورهای عربی است که احساس می کنند مصر در حال بازگشت به جهان عرب است. مردم کشورهای عربی به دقت وقایع مصر را دنبال می کنند و منتظر لحظه سرنوشت ساز هستند.

این روزنامه افزود: درست است که هنوز زود است که درباره تغییرات سیاسی در مصر سخن بگوییم، اما مردم مصر از نقش ضعیف کشورشان در عرصه تحولات منطقه ای، به ویژه در سالهای اخیر به تنگ آمده اند.

تشرین نوشت : مردم مصر از طرحهای صهیونیستی و آمریکایی ها خسته شده اند. جاسوسهای اسرائیلی، دلارهای و داروهای تقلبی و فروش گاز مصر به اسرائیل آن هم با قیمتی بسیار ارزانتر از قیمتی که به مردم مصر می رسد، سبب خشم مردم این کشور شد.

این روزنامه افزود : نگرانی آمریکا و اسرائیل از حوادث مصر را به عینه می توان دید. آنها نگران آینده تحولات مصر هستند زیرا می ترسند که روند به گونه ای پبش برود که قابل کنترل نباشد به ویژه که این کشور در سالهای اخیر عرصه تاخت و تاز آنها بوده است.

روزنامه مذکور در پایان می نویسد: آمریکا و اسرائیل این نکته را درک کردند که خاورمیانه جدیدی در حالت شکل گیری است اما برخلاف خواست و امنیت آنها. اما نکته ای که هنوز قادر به درک آن نیستند این است که دخالت آنها در امور مصر و کشورهای عربی سبب شعله ورشدن قیام مردمی می شود و نتیجه عکس برای آنها به دنبال خواهد داشت.

نوع مطلب : بین الملل، اخبار، 
برچسب ها :


تظاهرات اعتراض آمیز مردم در شهر "کف" و 7 کشته و زخمی و بازداشت رئیس پلیس این شهر از آخرین تحولات مربوط به تونس پس از سرنگونی بن علی به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهر کف در شمال غرب تونس شب گذشته شاهد تظاهرات مردمی بود. در این تظاهرات که به درگیری با نیروهای پلیس و معترضین کشیده شد دست کم 4 نفر کشته و 3 نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت کشور تونس پیش از این از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 3 نفر دیگر خبر داده بود.

خبرگزاری تونس نیز گزارش داد که در پی کشته شدن این افراد، صدها نفر از شهروندان معترض با تحصن مقابل مرکز پلیس شهر کف اعلام کردند که "خالد غزوانی" رئیس پلیس این شهر باید به دلیل سوءاستفاده از اختیارات خویش برکنار شود.

به گفته شاهدان عینی و منابع صنفی، خالد غزوانی در پی فشارهای مردمی بازداشت شد.

روز جمعه نیز صدها نفر در مقابل مرکز پلیس مصر در "سیدی بوزید" در مرکز کشور تظاهرات برپا کردند. این تظاهرات در اعتراض به کشته شدن 2 نفر از افراد بازداشت شده در مرکز پلیس این منطقه برپا شد.

خاطرنشان می شود سیدی بوزید مهد انقلاب مردمی تونس است. این انقلاب پس از خودسوزی "محمد البوعزیزی" در تاریخ 17 دسامبر 2010 در اعتراض به رفتار نامناسب مسئولان شهرداری و نیروهای پلیس صورت گرفت.

اعتراضات مردمی در این منطقه فراگیر شد و سرتاسر شهرهای تونس را فراگرفت تا در نهایت منجر به سقوط حکومت دیکتاتوری "زین العابدین بن علی" شد.

نوع مطلب : بین الملل، اخبار، 
برچسب ها :


رسانه های جهان لحظاتی پیش پرونده ثروت هنگفت دیکتاتور مصر که با گسترش موج اعتراضات مردمی، روز به روز عرصه بر وی تنگ تر می شود، باز کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی الجزیره لحظاتی پیش اعلام کرد : رسانه های جهان پرونده ثروت مبارک را که بین 40 تا 70 میلیارد دلار می شود، گشوده اند.

از سوی دیگر اندیشمندان مصری در بیانیه ای از خواسته های جوانان و انقلاب جوانان بر رژیم مبارک حمایت کردند.

همچنین شبکه الجزیره نظرات برخی از مردم معترض در میدان التحریر را جویا شده است که همگی بر خواسته اصلی خود که کناره گیری مبارک است، تاکید می کنند و فریاد می زنند : "ارحل، ارحل" ( برو، برو)

جوانان مصر  تاکید می کنند : مصر را از شر مبارک ظالم نجات خواهیم داد . ما با توکل بر خدا انقلاب را با سرنگونی مبارک به نتیجه خواهیم رساند.

یک زن سالخورده هم می گوید : ما محرومیت زیادی کشیده ایم و ظلم و ستم زیادی از ناحیه رژیم بر مردم وارد شده است و خواسته ما، سرنگونی این رژیم ظالم است.

یک مرد میانسال که فرزند خردسالش را در آغوش گرفته است می گوید : من اینجا آمده ام تا از انقلاب جوانان بر ضد این رژیم حمایت کند، ما از این رژیم جز فساد و استبداد چیزی ندیده ام و خواهان سرنگونی آن هستیم.

افشای ثروت دهها میلیاردی مبارک در حالی است که شبکه الجزیره تصاویری از مناطق فقیرنشین مصر و زندگی سخت و دشوار مردم پخش کرد.

نوع مطلب : بین الملل، اخبار، 
برچسب ها :


محمدمسیح یاراحمدی در وبلاگ «جنگی که بود جنگی که هست»  نوشت:

دیروز به دلیل نزدیکی زمان نمازجمعه تهران مولانا خامنه ای و نماز جمعه قاهره، با شروع خطبات عربی نماز جمعه را از کانال المنار دنبال کردم؛ پس از اینکه امام، جملات آخر که تاکیدی بر این بود که ایران به دنبال دخالت در مصر و گسترش نظام ولایت فقیه یا انقلاب اسلامی در مصر نیست را فرمودند، و خطبات تمام شد، دقائقی بعد، آقای «مجدی احمد حسین»، دبیرکل حزب  اسلامی کار مصر که از شاخه های تشکل مذهبی گسترده اخوان المسلمین است روی خط آمد و از مواضع امام خامنه ای حمایت کرد (که متن بخشی از این صحبت ها منتشر شده است):

«الگوپذیری قیامها در جهان عرب از انقلاب اسلامی ایران که از تونس شروع و به مصر سرایت کرده است، طبیعی است که موجب نگرانی آمریکا ، غرب و صهیونیست ها شود.»

لینک پایگاه حزب العمل الاسلامی را به عنوان پایگاه های اخوانی در سایت اخوان آنلاین متعلق به اخوان المسلمین می توانید ببینید.
اما ساعتی نگذشته بود که رسانه های معارض یا وابسته خارجی فارسی، چون بی.بی.سی فارسی خبر از موضع گیری اخوان المسلمین علیه خطبات رهبری می دادند؛ که علیه آنچه اسلامی خوانده شدن انقلاب مصر خوانده می شد موضع گرفته بودند؛ پخش شدن این خبر، و استفاده از آن به عنوان پروپاگاندای اپوزیسیون سیاست زده موجب کدورت احوال محبین مقاومت شده بود و البته همزمان که سوژه ای برای کوفتن جمهوری اسلامی شده بود، ابزاری هم در دست «شیعه گر»ها برای اثبات عدم وفاداری و نمک ناشناسی اهل سنت بود.
جستجوی منبع خبر منتشر شده، به پایگاه اخوان وِب و خبر فوری ساعت ۱۲:۵۰ می رسید بدین شرح:

MB responds to Iran’s Islamic Leader Mr Khomeni: The MB regards the revolution as the Egyptian People’s Revolution not an Islamic Revolution asserting that the Egyptian People’s Revolution includes Muslims, Christians, from all sects and political

اخوان المسلمین در پاسخ به رهبر اسلامی ایران آقای خمینی: اخوان المسلمین تاکید دارد که انقلاب مردم مثل، انقلاب اسلامی نیست و مردم مصری انقلابی ترکیبی از مسلمانان، مسیحیان و از جمیعی گروه ها و سیاسیون هستند.

تصویر صفحه اخوان وب پیش از تغییر عنوان خمینی به خامنه ای

تصویر صفحه اخوان وب پیش از تغییر عنوان خمینی به خامنه ای

البته من هر نیم ساعت یک بار اخوان وب را برای اخبار جدید رفرش می کردم؛ و تقریبا ۵-۶ ساعتی طول کشید تا عبارت «Khomeni» به «Khamenai» تغییر کند!؛ و رفرش ها مکرر سایت اخوان آنلاین عربی، به عنوان پایگاه اصلی اخوان برای یافتن خبری مشابه تا همین الآن نتیجه ای نداشته است.
اما نکات و شبهاتی درباره این اتفاقات است که فکر می کنم باید به آنها توجه کنیم، و بعد این پازل را کنار هم بچینیم، که سعی می کنم به ترتیب زمانی به آنها اشاره کنم:

 ادامه مطلب


نوع مطلب : جالب، حوادث، آقای خامنه ای، 
برچسب ها :


مردم مصر با در دست داشتن پرچم این کشور و با سر دادن شعارهایی علیه مبارک خواستار اصلاحات اجتماعی و سیاسی شدند.

فروشگاه های مصر

عکس/ شینهوا - خبرگزاری مهرادامه مطلب


نوع مطلب : جالب، بین الملل، عکس، اخبار، 
برچسب ها :


عكسهایی كه در پایین صفحه مشاهده می شود، شكار یك عكاس دانشجوست . به گزارش باشگاه خبرنگاران، این عكسهای نرگس است، دختری كه پدر و مادرش به دلیل اظهار نظرهای توهم آمیز شان به آقا و خانم متوهم مشهورند.

باشگاه خبرنگاران:این عكسها تامل برانگیز از اعتقادات و شیوه زندگی خانواده ای خبر می دهد كه پدر و مادر آن خانواده دختران خود را بهترین مشاوران خود در امور فرهنگی، هنری، علمی و اجتماعی می دانند و طبیعی است كه در زمینه های یاد شده از آنها مشاوره می گیرند خوب نتیجه معلوم است.

البته خانم متوهم (ز.ر) با استناد به كلام خدا حجاب را لباس تقوا می داند اما به نظر می رسد به اندازه چندین فرسخ در درك كلام خدا دچار توهم شده.
ناگفته نماند خانم ز.ر ،متوهم در گفتگو با هفته نامه چلچراغ اینگونه درباره حجاب سخن می گوید: "حجاب فرایندی است كه بعد از رسیدن به یك دیدگاه تبدیل به حجاب واقعی می شود" و البته این را نیز گفت: كه در سال 1355 در آمریكا كتابی با  عنوان "حجاب پیام زن مسلمان" نوشته است.
حالا که ایشان حجاب دخترانشان را انتخابی دانسته اند باید پاسخ دهند كه دخترانشان از بین چه گزینه هایی حجاب این چنینی را برگزیده اند.

لازم به ذكر است سایت باشگاه خبرنگاران به این دلیل این عكسها را منتشر می کند که همگی در اماكن عمومی تهیه شده و هیچ بار حقوقی و اخلاقی را برای باشگاه خبرنگاران به همراه ندارد.
 
 
 
 


ادامه مطلب


نوع مطلب : فتنه، عکس، دانستنی، 
برچسب ها :


مجله نیویورکر فاش کرد:
مجله نیویورکر در مطلبی به معرفی "عمر سلیمان" رئیس سازمان اطلاعات مصر و معاون رئیس جمهوری این کشور پرداخت و او را یکی از مهره های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در انتقال "مظنونان تروریستی" دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، "جین مایر" نویسنده این مطلب در ادامه با اشاره به انتخاب عمر سلیمان به عنوان معاون رئیس جمهوری در پی تحولات اخیر در مصر آورده است : نام عمر سلیمان که از وی به عنوان جایگزین احتمالی حسنی مبارک یاد می شود برای هر کسی که سیاست آمریکا در انتقال مظنونان ترویستی را دنبال می کرده جدید نیست.

در ادامه این مطلب آمده است: در واشنگتن عمر سلیمان فردی به خوبی شناخته شده است. وی مردی مؤدب باهوش، و در صحبت به زبان انگلیسی کاملاً مسلط است. وی برای سالها به عنوان رابط اصلی بین مبارک و واشنگتن عمل می کرده، و در عین حال سابقه حقوق بشری جنجال برانگیری به ویژه در حمایت از شکنجه ها دارد.
 
جین مایر می نویسد: همان طور که در کتابم تحت عنوان " نیمه تاریک" اشاره کردم سلیمان از سال 1993 ریاست سازمان  مخوف اطلاعات مرکزی مصر را بر عهده داشته است . وی در این سمت  مرد اصلی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در مسیر انتقال زندانیان و مظنونان ترویستی از دیگر نقاط جهان به مصر و دیگر مناطق بود. برنامه مخفی که طی آن سیا مظنونان را از سراسر جهان می ربود و به مصر و دیگر نقاط جهان برای بازجویی تحت شرایط وحشیانه منتقل می کرد.
 

نوع مطلب : فتنه، بین الملل، اخبار، 
برچسب ها :


آمادگی مردم برای برپایی تظاهرات میلیونی، آغاز گفتگوی گروه اخوان المسلمین مصر با معاون رئیس جمهور با تاکید مجدد بر خواسته های مردم و حمایت 300 نفر از شخصیتهای مسیحی مصر از انتفاضه مردمی از آخرین تحولات مربوط به این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، معترضین در شهرهای مختلف مصر در سیزدهمین روز قیام خود اعلام کردند که خود را برای برپایی تظاهرات میلیونی امروز آماده می کنند.

اقلیت مسیحی مصر نیز اعلام کرد که در راستای حفظ اتحاد و همبستگی خود با مسلمانان مراسم عبادی امروز خود را در میدان التحریر قاهره برپا می کنند.

فرمانده ارتش مصر نیز اعلام کرد که در قانع کردن مردم به خروج از میدان التحریر ناکام مانده است و معترضین تا زمان تحقق خواسته هایشان تظاهرات را کنار نخواهند گذاشت.

اندیشمندان و شخصیتهای فرهنگی مصر در بیانیه ای قیام مردمی این کشور برای تغییر رژیم دیکتاتوری حسنی مبارک را تایید کردند.

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داد: گروه اخوان المسلمین شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که این گروه گفتگو با مسئولان مصری از جمله عمر سلیمان معاون رئیس جمهور مصر را آغاز کرده است.

در بخش دیگر بیانیه تاکید شده است : این گفتگو در راستای حفظ منافع عالی ملت و استقلال کشور و مقابله با هر گونه دخالت بین المللی و منطقه ای صورت می گیرد و اخوان المسلمین در گفتگوهای خود به خواسته های مردمی پایبند است.

بیش از 300 تن از شخصیتهای مسیحی امروز با امضای بیانیه ای حمایت خود را از انتفاضه مردمی مصر اعلام کردند.

نوع مطلب : بین الملل، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ

فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

الا مسها که در گرد و غبارید
به اکسیر ولایت دل سپارید

طلا آنوقت طلای ناب گردد
که در حرم ولایت آب گردد

نماز بی ولایــت بی نمازیــــست
تعبد نیست نوعی حقه بازیست

ولایت چیست.درخون غوطه خوردن
کلیــد سیـــنه بــر مــــولا سپردن

حسین ابن علی در خون شنا کرد
مــــرا با این حقیــــقت آشنـــا کرد

ولایت بی بـــلا معنا ندارد
نجف بی کربلا معنا ندارد


ولی ظاهــر و باطـــن کجــــایی
نقاب از چهر خود کی گشــایی


مدیر وبلاگ : شرمسار شهدا و عاشق رهبر
صفحات جانبی
نظرسنجی
نام گزاری سال 1390 را به عنوان سال جهاد اقتصادی توسط حضرت آیت الله خامنه ای را چگونه می بینید ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
[cb:blog_page_title]

[cb:blog_title]

[cb:blog_slogan]

[cb:post_body1][cb:post_body2]
[cb:post_continue_link]

+نوشته شده در [cb:post_create_date] ساعت[cb:post_create_time] توسط [cb:post_author_name] | [cb:post_comment_text] [cb:post_comment_count] |