تبلیغات
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت) - واکنش سیدحسن نصرالله به جنایات وهابی‌ها در یمن و بحرین
 
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت)
تنها ره سعادت/ایمان جهاد شهادت/پیروی از ولایت
دبیركل حزب‌الله لبنان نسبت به فریبكاری‌های آمریكا در منطقه هشدار داده و تاكید كرد كه كاخ سفید به دنبال ایجاد جنگ داخلی و تجزیه كشورهای منطقه است.
به گزارش گرداب، سید "حسن نصرالله"، دبیركل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت انقلاب‌های منطقه‌ای تونس، مصر، لیبی، بحرین و یمن تصریح كرد كه این تجمع برای اعلام همبستگی با ملت‌های عربی و انقلاب‌ها و انتفاضه‌ها و قربانیان آنهاست.
 
نصرالله با اعلام حمایت از انقلاب‌های منطقه‌ای تصریح كرد كه این حمایت دارای ارزش معنوی است و مهمترین چیزی كه الان به دست آمده است، ثبات ملت‌ها و مقاومت آنهاست.
 
وی با اشاره به مواضع آمریكا در قبال انقلاب‌های منطقه‌ای ابراز داشت: «این كشور در شرایطی كه از آینده این انقلاب‌های و جایگزین‌های ملت برای رژیم های دیكتاتور و استبدادی اطلاعی ندارد، آنها را به حال خود واگذار نخواهد كرد.»
 
نصرالله با اشاره به اینكه قربانیان این انقلاب‌ها ممكن است بسیار زیاد باشد، تصریح كرد: «فریاد ما از لبنان مقاوم و آزاد و پیروز به این ملت‌ها این است كه تنها گزینه پیش روی آنها صبر و ثبات است و آنها باید به پیروزی كه از جانب خدا می‌رسد، اطمینان داشته باشند
 
دبیركل حزب‌الله لبنان از نقش منفی سازمانهای بین‌المللی در قبال انقلابهای منطقه‌ای انتقاد كرده و گفت: «این سازمان‌ها به جای دعوت به گفتگوی صادقانه و اجرای اصلاحات جدی سعی در اتهام زنی و خوار كردن دیگران دارند، این روند اوضاع را در تمام كشورها پیچیده كرده و با كنار زدن امكان گفتگو، سقف مطالبات ملت‌ها را نیز افزایش داده است.»
 
وی انقلاب‌های مصر و تونس را پیروزی‌های بزرگ دانست و با اشاره به حوادث موجود در بحرین و یمن تصریح كرد: «اگر اصرار ملت‌های این كشورها بر صلح‌آمیز بودن تظاهرات نبود، ما الان در برابر جنگ داخلی سختی قرار داشتیم.»
 
مرد اول حزب‌الله لبنان در سخنان خود به فریبكاری‌های آمریكا در قبال حوادث منطقه‌ای نیز اشاره كرده و از ملت‌های منطقه خواست تا در برابر این فریبكاری‌ها هوشیار و بابصیرت باشند.
 
نصرالله دولت آمریكا را شریك جرم جنایات رژیم‌های منطقه‌ای دانست و تاكید كرد كه این كشور به طمع و نگرانی از دست رفتن چاههای نفت منطقه مواضع خود را در قبال منطقه ادامه می‌دهد. وی به سیاست حمایتی آمریكا از رژیم صهیونیستی نیز اشاره كرده و تاكید نمود كه تا زمانی كه این حمایت ادامه دارد، آمریكا در تمام ادعاهای خود در زمینه حقوق بشر دروغ می‌گوید.
 
وی همچنین نسبت به طرح آمریكا برای كشاندن اوضاع نابسامان به دیگر كشورها و تقسیم آنها و ایحاد جنگ داخلی نامحدود در آن هشدار داد.
 
نصرالله سقوط دیكتاتورهای تونس و مصر را به علت ثبات ملت این دو كشور و همچنین بی طرفی ارتش دانست و با اشاره به اتفاقات موجود در لیبی گفت كه آنچه در لیبی روی داده، یك جنگ است و این ملت در برابر گزینه دفاع از خود قرار گرفته است، نصرالله جنایات قذافی را بسیار بزرگ دانست و تصریح كرد كه تمام آزادگان جهان باید آن را محكوم كنند و از ملت انقلابی لیبی نیز حمایت نمایند تا به پایداری خود ادامه دهند.
 
دبیركل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینكه غرب و آمریكا سعی كردند تا زمان كافی را به قذافی برای سركوب انقلاب لیبی بدهند، خاطرنشان كرد كه اگر وی بتواند بر انقلابیون پیروز شود، باز هم غرب او را تایید خواهد كرد.
 
سید "حسن نصرالله" در سخنرانی خود در مراسم اعلام همبستگی با انقلاب‌های منطقه‌ای به اتفاقات كنونی در یمن و بحرین اشاره كرده و ضمن گرامیداشت پایداری مردم یمن و تعهد آنها به صلح‌آمیز بودن جنبش خود تصریح كرد كه جامعه جهانی نباید در قبال قتل و كشتار مردم یمن سكوت كند.
 
وی در مورد بحرین نیز گفت: «سران این كشور در حالی كه به كشتار مردم ادامه می‌دهند، دعوت به گفتگو می‌كنند، اما ملت بحرین همچنان به تظاهرات صلح‌آمیز خود ادامه می‌دهد، ملت بحرین بر داخلی بودن تحرك خود تاكید و تصریح كرده كه هیچ پشتوانه مذهبی و طایفه‌ای ندارد.»
 
دبیركل حزب‌الله لبنان با اشاره به اقدام برخی كشورهای اتحادیه عرب در زمینه ارسال نیرو به بحرین برای سركوب ملت این كشور گفت: «این در حالی است كه این اتحادیه هیچ نیروهایی را برای دفاع از شهرهای لیبی ارسال نكرده است و در عوض این نیروها را به بحرین اعزام كرده كه اصلا در معرض سقوط قرار ندارد.»
 
نصرالله به خشم دولت بحرین از تحرك مردمی این كشور اشاره كرده و گفت كه این عصبانیت تا جایی رسیده است كه حتی آنها به نماد این تحرك یعنی میدان اللولوة نیز رحم نمی‌كنند. وی با ابراز تاسف از سكوت جهانی در قبال جنایات بحرین این سوال را مطرح كرد كه آیا این سكوت تنها به علت آن است كه این انقلابی‌ها شیعه هستند؟
 
وی در مورد حمایت از ملت فلسطین گفت كه كسی از مذهب مردم فلسطین اشغالی نمی‌پرسد، همچنین كسی از دین مردم تونس و مصر و لیبی نیز نپرسیده است، ما وظیفه داریم كه از بیچارگان حمایت كنیم.
 
نصرالله در مورد موضع ایران در قبال انقلاب‌های مردمی در تونس و مصر و لیبی و همچنین بحرین تصریح كرد كه آیا این مواضع ناشی از پیامدهای مذهبی بوده است، یا انگیزه‌های انسانی و اخلاقی دارد. پس تفاوت میان رژیم آل خلیفه با مبارك و قذافی چیست؟ آیا آنها حقوق بشر را رعایت می‌كنند؟
 
دبیركل حزب‌الله ابراز داشت كه آنچه در بحرین روی می‌دهد، یك جنبش مذهبی نیست، بلكه این سلاحی است كه افراد ناتوان [برای ضربه زدن به مقاومت مردم بحرین] از آن استفاده می‌كنند و قطعا نمی‌توانند اراده آزادگان بحرینی را در هم شكنند.
 
دبیركل حزب‌الله لبنان در ادامه مردم بحرین را به پایداری در دفاع از حقوق مشروع خود دعوت كرده و از حكام عرب نیز خواست تا به مسئولیت‌های خود در قبال قلع و قمع ملت‌های عربی عمل كنند و از آنها دفاع كنند.
 
نصرالله خواستار میانجگری عربی برای حل مشكلات كشورهای منطقه از جمله بحرین و یمن شد و تاكید كرده كه حاكمان و نخبگان عربی باید به مسئولیت‌های خود عمل كنند تا وحدت حفظ شده و از خونریزی مردم جلوگیری شود.
 
دبیركل حزب‌الله لبنان در آخرین بخش از سخنرانی خود در مورد اوضاع و تحولات داخلی لبنان تصریح كرد كه در دو ماه اخیر و بعد از سقوط دولت حریری و مامور شدن "نجیب میقاتی" برای تشكیل دولت برخی شعارها در زمینه ساقط كردن سلاح مقاومت بروز كرده و همچنان در انواع مختلف ادامه پیدا كرده است.
 
وی با اشاره به اینكه با وجود تمام این ادعاها به كسی در این زمینه‌ آسیب نرسیده است، تاكید كرد كه این همان دلیلی است كه نشان می‌دهد سلاح به روی هیچ كسی گرفته نشده است.
 
وی ادعاهای مطرح شده در تجمع 13 مارس را تكرار اتهامات گذشته دانست و تاكید كرد كه چیزی در این زمینه وجود ندارد كه در مورد آن بحث كند.
 
نصرالله با اشاره به اینكه موضوع مقاومت از طریق تحریك مردم قابل حل نیست، تاكید كرد كه این هیاهوها بر عملكرد مقاومت تاثیری ندارد و این گروه به آموزش‌های خود و بالا بردن سطح آمادگیش ادامه می‌دهد و آخرین نتایج آن كشف سامانه‌ جاسوسی جدید در جنوب لبنان است.
 
نصرالله ابراز داشت كه این مردم لبنان بودند كه دستاوردهای مقاومت را رقم زدند و ما تنها آنها را بیان می‌كنیم، ما نباید دیگران را تحریك كنیم و كسانی كه طاقت شنیدن سخنان را ندارند، نباید به حرف‌ها گوش دهند.
 
دبیركل حزب‌الله لبنان ابراز داشت كه همواره افرادی بوده‌اند كه ایجاد فتنه شیعه و سنی را در دستور كار خود قرار داده‌اند، آنها می‌خواهند از طریق مصوبه ظالمانه دادگاه حریری لبنان را به سوی این فتنه بكشانند.
 
وی تاكید كرد كه حكم اولیه دادگاه صادر شده است و هیچ ارزشی نداشته و نمی‌تواند هیچ فتنه شیعه و سنی را در این كشور ایجاد كند.
 
نصرالله خاطرنشان كرد كه هزینه حكم اولیه تنها از دست دادن قدرت برای جریان حاكم بوده است، البته ما باید با تمام چیزهایی كه در رسانه‌ها مطرح می‌شود، با تمام صبر تعامل كنیم.
 
دبیركل حزب‌الله لبنان در پایان سخنرانی خود در تجمع بزرگ گرامیداشت انقلاب‌های منطقه‌ای تونس، مصر، لیبی، بحرین و یمن تاكید كرد كه مقاومت و عناصر آن خوب و خوش هستند و سلاح آن همواره از گذشته تا‌ آینده به سوی دشمن نشانه خواهد رفت.

نوع مطلب : جالب، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ

فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

الا مسها که در گرد و غبارید
به اکسیر ولایت دل سپارید

طلا آنوقت طلای ناب گردد
که در حرم ولایت آب گردد

نماز بی ولایــت بی نمازیــــست
تعبد نیست نوعی حقه بازیست

ولایت چیست.درخون غوطه خوردن
کلیــد سیـــنه بــر مــــولا سپردن

حسین ابن علی در خون شنا کرد
مــــرا با این حقیــــقت آشنـــا کرد

ولایت بی بـــلا معنا ندارد
نجف بی کربلا معنا ندارد


ولی ظاهــر و باطـــن کجــــایی
نقاب از چهر خود کی گشــایی


مدیر وبلاگ : شرمسار شهدا و عاشق رهبر
صفحات جانبی
نظرسنجی
نام گزاری سال 1390 را به عنوان سال جهاد اقتصادی توسط حضرت آیت الله خامنه ای را چگونه می بینید ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
[cb:blog_page_title]

[cb:blog_title]

[cb:blog_slogan]

[cb:post_body1][cb:post_body2]
[cb:post_continue_link]

+نوشته شده در [cb:post_create_date] ساعت[cb:post_create_time] توسط [cb:post_author_name] | [cb:post_comment_text] [cb:post_comment_count] |