تبلیغات
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت) - حراج آبروی بی‌بی‌سی در چهارراه دروغ سبز
 
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت)
تنها ره سعادت/ایمان جهاد شهادت/پیروی از ولایت
 
پیشرفتهای ایران در ابعاد علمی، پزشكی، اقتصادی، بهبود معیشت مردم و... در "رسانه بی طرف بی بی سی" جایی ندارد، مگر آنكه بخواهد آن پیشرفت را یك خطر برای جامعه جهانی بخواند.

گرداب- بنگاه خبرپراكنی بی بی سی وابسته به دولت استعمارگر انگلستان طی دو سال از شروع كار خود از ابزارهای مختلفی برای تاثیرگذاری و جذب مخاطب در میان فارسی زبانان اعم از ایران و سایر كشورهای فارسی زبان بهره می‌گیرد.

تجربه فعالیت شبكه BBC نشان داده است كه سیاستگذاران رسانه‌ای در بریتانیا، تبحر خاصی در انتخاب هدفمند استراتژی و به خصوص "زمان راه اندازی رسانه" دارند.

تبلیغ پروپاگاندایی برای همنوا ساختن مخاطب
"پروپاگاندا" یكی از شیوه‌ها و تكنیك‌های رسانه‌ای است كه بی بی سی از آن بهره می گیرد؛ توضیح اینكه پروپاگاندا شامل تكنیك‌هایی است كه برای تغییر رفتار عامه و تأثیر بر آنها به كار برده می‌شود. در این روش، شیوه‌ها حساب شده و جزئی، اهداف مشخص و در عین حال محدود بوده و سرانجام موضوعات مورد تبلیغ غالباً سیاسی است. درشیوه تبلیغی پروپاگاندا قواعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا القاء مفاهیم و مطالب از طریق آنها انجام شود.

 

 

در یكی از این قواعد شرایطی ترسیم می شود كه مخاطب را در فضای جمعی قرار داده تا همنوا با دیگران به رفتارهای جمعی مبادرت ‌كند. به عنوان مثال در شرایط بعد از انتخابات با انتخاب و گزینش تصاویری كه ادعای خاص و ناب بودن آن را دارند به گونه ای القا می كنند كه اغتشاشات انجام شده بسیار وسیع و گسترده بوده و امكان انعكاس كامل آن نبوده است.

از روشهای دیگر پروپاگاندایی بی بی سی این است كههدف مورد نظر خود را در لفافه و غیر مستقیم بیان می كند چرا كه می داند جامعه ایرانی با عنایت به حس میهن دوستی خود از دخالت و نفوذ بیگانگان بر سرنوشت كشورشان بیمناك است. از این رو با استفاده از ضرب المثل قدیمی "یكی به نعل و یكی به میخ" ادای بی طرفی در می آورد و از سوی دیگر با برجسته كردن مشی بی‌طرفی عملاً به طرفداری خود وجهه اخلاقی و قانونی می‌بخشد.

بی بی سی عجله ای برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود ندارد و سعی می‌كند در یك پروسه طولانی و هدفمند برنامه‌های خود را به سرانجام برساند؛ بنابراین بر خلاف برخی شبكه‌های ضدانقلاب كه از رویارویی مستقیم با نظام اسلامی سخن می گویند این شبكه با زیركی خاص استعمارگر پیر، سعی در بزرگنمایی ایرادات كوچك و نادیده گرفتن توانایی‌های نظام در ابعاد مختلف دارد.

ادعای بی طرفی و شیوه انعكاس اخبار
پیشرفتهای ایران در ابعاد علمی، پزشكی، اقتصادی، بهبود معیشت مردم و... در "رسانه بی طرف بی بی سی" جایی ندارد مگر آنكه بخواهد آن پیشرفت را یك خطر برای جامعه جهانی بخواند. از سوی دیگر برای نجات دادن یك زن قاتل از چنگ قانون آسمان و ریسمان را به هم می بافد و طی یكی دو هفته اولین خبر این شبكه می شود؛ گویی كه در ایران 70 میلیون چشم نگران منتظر سرنوشت این قاتل است.

نمونه دیگر بحث هدفمندی یارانه ها بود كه این رسانه با انواع ترفندها سعی کرد مردم را از اجرای آن بترساند كه این روش گاه با استفاده از یك به اصطلاح كارشناس استفاده می شد و گاهی از شاهدان عینی كه با تماس با این رسانه از نگرانی جامعه ایران از اجرای آن خبر می دادند.

از روش غیر مستقیم تا كنار گذاشتن نقاب
البته همیشه این روش غیرمستقیم برای آنان كارایی ندارد و برخی اوقات ناچارند "مستقیم وبدون نقاب" وارد شوند و مردم را به حضور در خیابانها فرا بخوانند و عملا از صبح تا شب به استخدام رایگان سران فتنه و حامیان خارجی آنان برای ایجاد تجمع و ناامنی درآیند.

آخرین شاهد مثال این امر فراخوان 25 بهمن ماه فتنه گران برای انحراف در نهضت اسلامی خاورمیانه بود كه این رسانه سنگ تمام گذاشت وحدود دو هفته شبانه روز به تبلیغ این مراسم می پرداخت تا شاید بتواند چندصد نفری رابه داخل خیابانها بكشاند و با پوشش وسیع آن از سرایت ناآرامی های منطقه به ایران خبر دهد و با این بهانه شانه های اسرائیل و آمریكا را از فشار كمرشكن خیزش اسلامی منطقه برهاند.

اما تمام آن سرمایه‌گذاری تمام عیار نتوانست در تهران 10 میلیونی حتی ده هزار نفر را به خیابانها بكشاند. در شهرهای دیگر كه حتی نتوانستند یك تجمع دو رقمی را به ثبت برسانند. فضاحت 25 بهمن این شبكه را محتاط ساخته تا مقداری محافظه كارانه تر به صحنه بیاید و اندك آبرویی نیز برای خود باقی بگذارد؛ از این رو اتخاذ رویكرد غیرمستقیم بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت.

تحریك احساسات مردم در آستانه دهم اسفند
پس از اعلام فراخوان شعبه خارجی فتنه سبز برای تجمع در روز دهم اسفندماه به بهانه تولد یكی از سران فتنه، این شبكه سعی كرد به جای فراخوانی مردم، احساسات آنان را تحریك سازد و با تهییج عواطف و استفاده از ابزار شایعه سازی اهداف ناكام خود را پیش ببرد.

بدین منظور از چند روز گذشته بر این شایعه دامن زد كه موسوی و كروبی اخیرا بازداشت و به "زندان حشمتیه" منتقل شده اند. با اینكه این موضوع چندین بار از سوی مسئولان امر تكذیب شد، اما آنان تا آخرین لحظات دو روز گذشته تلاش داشتند با ابزار تحریك عواطف، مردم و جوانان را به خیابان‌ها بكشانند.

اما این نقاب جدید بی بی سی نیز نتوانست مردم بصیر ایران را بفریبد و حتی یك تجمع كوچك نیز روز 10 اسفند در خیابانهای تهران برای دلخوشی صاحبان بی بی سی و حامیان اصلی آن تشكیل نشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ

فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

الا مسها که در گرد و غبارید
به اکسیر ولایت دل سپارید

طلا آنوقت طلای ناب گردد
که در حرم ولایت آب گردد

نماز بی ولایــت بی نمازیــــست
تعبد نیست نوعی حقه بازیست

ولایت چیست.درخون غوطه خوردن
کلیــد سیـــنه بــر مــــولا سپردن

حسین ابن علی در خون شنا کرد
مــــرا با این حقیــــقت آشنـــا کرد

ولایت بی بـــلا معنا ندارد
نجف بی کربلا معنا ندارد


ولی ظاهــر و باطـــن کجــــایی
نقاب از چهر خود کی گشــایی


مدیر وبلاگ : شرمسار شهدا و عاشق رهبر
صفحات جانبی
نظرسنجی
نام گزاری سال 1390 را به عنوان سال جهاد اقتصادی توسط حضرت آیت الله خامنه ای را چگونه می بینید ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
[cb:blog_page_title]

[cb:blog_title]

[cb:blog_slogan]

[cb:post_body1][cb:post_body2]
[cb:post_continue_link]

+نوشته شده در [cb:post_create_date] ساعت[cb:post_create_time] توسط [cb:post_author_name] | [cb:post_comment_text] [cb:post_comment_count] |