تبلیغات
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت) - عکس/تصاویرخاتمی،موسوی درراهپیمایی
 
ما با ولایت زنده ایم / تا زنده ایم رزمنده ایم ..(وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت)
تنها ره سعادت/ایمان جهاد شهادت/پیروی از ولایت
سقوط مبارک
خبرگزاری ایسکانیوز: مردم مصر از 28 ژانویه برابر با 8 بهمن ماه به خیابانهای قاهره و سایر شهرهای مصر آمدند تا با اتحاد هم به ظلم و ستم، فساد و بی عدالتی مبارک پایان دهند.
استقامت مردم مصر در شرایط نامناسب آب و هوایی در طول روزهای گذشته باعث شد که حسنی مبارک به اجبار شروع به امتیازدهی کند اما مردم مصر با جانشفانی و تقدیم صدها شهید و برای تاکید بر اهداف اصلی خود یعنی عزل مبارک به صورت میلیونی به خیابانها آمدند و لزوم سرنگونی او را فریاد زدند.
با وجود اینکه نیروهای امنیتی و پلیسی مصر بیش از دو برابر نیروهای نظامی آن است اما دولت ضمن اعلام حکومت نظامی‌، ارتش را نیز وارد عمل کرد اما با توجه به اینکه ارتش از احترام و جایگاه مثبتی در بین مردم برخوردار است بنابراین مردم از ورود ارتش استقبال کردند و در نهایت ارتش با صدور بیانیه‌ای خواسته‌های مردم را قانونی خواند و بدین‌ترتیب همراهی خود را با مردم نشان داد‌. هر چند ارتش در بیانیه‌ای در پی «سه‌شنبه بزرگ» صادر کرد از مردم خواست به تظاهرات خود پایان دهند و به ارتش امکان دهند خواسته‌های آنها را دنبال کند اما این واکنش نشان داد که ارتشی‌ها نیز دل خوشی از رژیم مبارک ندارند و در واقع آنها نیز مورد غفلت قرار گرفته‌اند‌.
البته آشکار شدن ردپای این نیروها در ایجاد ناامنی و هرج و مرج مدیریت شده که با آتش زدن ساختمان‌های دولتی و مراکز تجاری، سرقت از بانک‌ها و حمله به موزه ملی این کشور همراه بود باعث نفرت بیش از پیش مردم از این نیروها شد بخصوص آنکه آنها به عمد در برخی موارد که نیاز به تأمین امنیت داشت ‌ترک پست کردند به گونه‌ای که مردم مجبور شدند با تشکیل کمیته‌های مردمی مسئولیت تأمین امنیت و نظم را برعهده بگیرند و بدین‌ترتیب ‌ترفند رژیم را در مهار قیام مردمی از طریق ایجاد هرج و مرج به شکست بکشانند‌. شکست و ناکارآمدی ابزارهای امنیتی و پلیسی رژیم مبارک برای مهار قیام از یکسو و گسترش روز‌افزون حضور و مشارکت مردم در صحنه درگیری‌ها از دیگر سو موجب شد که رژیم مبارک لزوم اصلاحات را بپذیرد و در این جهت به اقداماتی چون انحلال کابینه و تعیین عمر سلیمان به معاون ریاست جمهوری دست بزند‌ و با عقب‌نشینی گام به گام از مواضع قبلی در این چارچوب به انحلال کابینه دست بزند‌.
اما این اقدامات و اصلاحات هیچ تأثیری در مهار قیام مردم نداشت و برعکس معترضان را به تعقیب خواسته‌های خود جدی‌تر کرد و به گسترش اعتراضات در «سه‌شنبه بزرگ» انجامید که آن را می‌توان به عنوان یکی از نقاط عطف در قیام مردم مصر ارزیابی کرد.
مبارک شب گذشته در سخنانی ضبط شده بار دیگر از کناره گیری از قدرت سرباز زد و مقداری از اختیارات خود را به عمر سلیمان معاون خود واگذار کرد اما مردم مصر شب گذشته در حضور چند میلیونی خود بویژه در میدان التحریر قاهره پیمان بستند تا بار دیگر امروز جمعه با عنوان "روز آزادی " حضور چند میلیونی خود را تکرار کرده و برخواست خود برای لزوم رفتن مبارک تاکید کنند.
مردم خشمگین مصر امروز نیز با حضور چندین میلیونی خود به خیابانها آمدند و بویژه کاخ ریاست جمهوری العروبه و عابدین و ساختمان رادیو و تلویزیونی را در قاهره و همچنین کاخ راس التین در شهر اسکندریه را محاصره کردند و شعار لزوم رفتن مبارک را بار دیگر سردادند به گونه‌ای که فشارهای مردمی بالاخره جواب داد و عمر سلیمان معاون مبارک در سخنانی تلویزیونی ساعتی پیش کناره گیری مبارک از قدرت را اعلام کرد. شهروندان مصری بویژه مستقر در میدان التحریر که نماد مقاومت و پایداری آنها است، با ابزار شادمانی و سرور خود در عین حال تاکید می کنند که تا سرنگونی تمام سران رژیم حاکم و سرنگونی کامل این رژیم به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

نوع مطلب : فتنه، عکس، 
برچسب ها :
درباره وبلاگ

فبشر عبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

الا مسها که در گرد و غبارید
به اکسیر ولایت دل سپارید

طلا آنوقت طلای ناب گردد
که در حرم ولایت آب گردد

نماز بی ولایــت بی نمازیــــست
تعبد نیست نوعی حقه بازیست

ولایت چیست.درخون غوطه خوردن
کلیــد سیـــنه بــر مــــولا سپردن

حسین ابن علی در خون شنا کرد
مــــرا با این حقیــــقت آشنـــا کرد

ولایت بی بـــلا معنا ندارد
نجف بی کربلا معنا ندارد


ولی ظاهــر و باطـــن کجــــایی
نقاب از چهر خود کی گشــایی


مدیر وبلاگ : شرمسار شهدا و عاشق رهبر
صفحات جانبی
نظرسنجی
نام گزاری سال 1390 را به عنوان سال جهاد اقتصادی توسط حضرت آیت الله خامنه ای را چگونه می بینید ؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
[cb:blog_page_title]

[cb:blog_title]

[cb:blog_slogan]

[cb:post_body1][cb:post_body2]
[cb:post_continue_link]

+نوشته شده در [cb:post_create_date] ساعت[cb:post_create_time] توسط [cb:post_author_name] | [cb:post_comment_text] [cb:post_comment_count] |